Ubytování Český ráj - U Dědka stylová dovolená v ČESKÉM RÁJI

Mladostov čp.12 - domkaři -  EGRT p. Douděrová - pamětnice

Tady se narodila p. Douděrová, pamětnice, z Vystře. K mému velikému smutku, jsem se z internetu nedávno dozvěděla, že paní na jaře 2012 zemřela. Můj plán, sejít se s ní a upřesnit spoustu věcí i o mé rodině se tak už bohužel neuskuteční.

Paní Douděrová, byla velice aktivní žena. Celý život se zapojovala do veřejného života ve Vyskři.

Za mého mládí v domku na Mladostově žil její bratr se svojí mladou manželkou a malou dcerkou. Bohužel, zemřel hned v prvních létech manželství, na rakovinu. Jeho druhé dítě, syn, se narodil čtyři měsíce před jeho smrtí.

Později se usedlost pronajímala spoustu let rekreantům z Prahy. Byli to Jana a Vladimír Merhautovi. Oba pracovali na vysokých postech v rozhlase. Pán překládal z mnoha jazyků a také psal texty k písním. Paní Jana jezdila po světě a natáčela hudbu pro rozhlas, hlavně folklor. Byli to úžasní lidé. Velice vzdělaní a přes to obyčejní.

Měli syna Vladimíra a dceru Janu. Spoustu let to byla moje kamarádka. Pracovala jako pozemní letuška v Ruzyni a když se vdala za Srba Bronka Veselinoviče, nějak se kontakty zpřetrhaly. Už jsme se nevídaly.

Když se rodina Egrtů rozhodla usedlost prodat, nájemníci tuto možnost nevyužili. Nový majitelé jsou z Jablonce nad Nisou.

    

p.Douděrová (manžel + svatební foto)

 

<předcházející

další>>