Ubytování Český ráj - U Dědka stylová dovolená v ČESKÉM RÁJI

Prodej medu

Ubytovaným hostům i přespolním nabízíme k PRODEJI náš "DĚDKŮV mladostovský MED". Podle výkyvů počasí bývá zpravidla první jarní medobraní kolem konce května. Druhé vytáčení cca za měsíc. Po tomto termínu tedy máte možnost do vyprodání zásob zavolat nebo se osobně zastavit a náš med si u nás zakoupit.

CENÍK:

Včelí med

MED KVĚTOVÝ smíšený 1kg --- 200,-Kč

MED KVĚTOVÝ smíšený PASTOVANÝ 1kg --- 220,-Kč

MED KVĚTOVÝ smíšený PASTOVANÝ SE SKOŘICÍ 1kg --- 220,-Kč

MED LESNÍ 1kg --- 250,-Kč

MED KVĚTOVÝ "duo" 1kg --- 240,-Kč   NOVINKA!!!

 prodej medu

 

Z Vaší dovolené si tak můžete odvét "sladkou a zdravou" vzpomínku nebo originální dárek pro Vaše blízké:)

S pozdravem se na vás těší

Váš dědek včelař

M.

 VÍTE ŽE...............

 VÍTE ŽE? Jedna včela dokáže za svůj krátký život nasbírat asi 9 gramů medu, tedy ani ne čajovou lžičku? Pro to, aby včely nasbíraly jeden kilogram medu, musí navštívit až deset milionů květů a nalétat až 280tisíc kilometrů.

Včela navštěvuje za jednoho letu pouze jeden druh rostlin. příroda tím zařídila dokonalé opylení rostlin. Pyl, který na včelách ulpívá, si za letu z chloupků stírají a ukládají do košíčků na třetím páru - zadních – nohou, čímž vytvářejí rousky. Pro vytvoření běžně velkých rousků pak musí navštívit cca 80květů. Za hodinu práce pak včela dokáže včela navštívit až 800květů. Nasbíraný pyl v podobě rousků nosí do úlu stejně jako nektar. Pyl v buňce udusává vlastní hlavou, pokryje ho tenkou vrstvičkou medu aby mléčně zkvasil a byl pro včely stravitelný. Do jedné buňky uloží 0,3gramu pylu, což stačí pro výživu dvou plodů budoucích včeliček. Celé včelstvo pak pro svoji vlastní obživu za rok spotřebuje více než 30kg pylu, asi 70kg medu a 150litru vody.