Ubytování Český ráj - U Dědka stylová dovolená v ČESKÉM RÁJI

Koupání v Českém ráji

Využijte některé z možností koupání během vaší dovolené v Českém ráji!

KACANOVY - koupaliště

Nejbližší příjemné osvěžení ve venkovním 50m bazénu s možností občerstvení "PIVO-LIMO-PÁREK" přímo v prostoru koupaliště. V areálu je k dispozici hřiště pro volejbal, beach či nohejbal.

Přibližná vzdálenost: 1,5 km směr Turnov | Mapa kudy tam
GPS Loc: 50°32'58.952"N, 15°8'34.009"E


BRANŽEŽ - Komárovský rybník

Jeden z největších a nejkrásnějších rybníků v Českém Ráji uprostřed Žehrovských lesů patří k místu, které rozhodně stojí za to navštívít. Ideální cíl celodenního cyklovýletu spojeného například s návštěvou nedaleho hradu KOST. V areálech v okoli rybníka je mnoho možností příjemného občerstvení a dalšího sportovního vyžití (hřistě pro volejbal, beach či nohejbal, stolní tenis...atd).

Přibližná vzdálenost: 14 km směr Turnov | Mapa kudy tam
GPS Loc: 50°30'26.357"N, 15°4'21.509"E


VĚŽÁK - přírodní rybník

S jistotou nejkrásnější a nejromantičtější koupání z celého Ráje. Nádherné okolí, vysoké skály přímo z vody, ticho a klid dělají z tohoto místa opravdový klenot. Na břehu tohoto rybníka se odehrávala nejedna scéna ze slavných českých filmů např. "Jak dostat tatínka do polepšovny"

Přibližná vzdálenost: 7 km směr Krčkovice | Mapa kudy tam
GPS Loc: 50°30'58.637"N, 15°11'28.45"E


PÍSEČÁK - velký a malý

Pokud jste přínivcem WINDSURFINGU, vyznavačem "NUDAPLÁŽÍ" čí vášnivým rybářem potom je Písečák to pravé pro Vás. Na malém Písečáku se bez problému osvěží i běžný plavec či rodinka s dětmi. Na břehu občerstvení "PIVO-LIMO-PÁREK".

Přibližná vzdálenost: cca 8 km směr Příšovice | Mapa kudy tam
GPS Loc: 50°34'0.264"N, 15°5'6.214"E


Řeka JIZERA

Řeka Jizera poskytuje v průběhu celého léta nepřeberné možnosti k osvěžení těla. Voda v Jizeře je celoročně velmi čistá a je perfektní alternativou k mnohdy přeplněným plážím u rybníků. Po délce toku je samozřejmě několik vyhlášených míst kde je koupání vysloveně doporučeno. Např:jez na Malé Skále se svou vyhlášenou "šlajsnou" a blízkou Žlutou plovárnou (možnost kompletního turistického servisu) více info zde... u Zrcadlové Kozy - příjemná hospoda s občerstvením. Info zde... jez v Dolánkách, jez v Přepeřích...atd.

Kudy tam? lehce najdete v turistické mapě po směru toku od severu k jihu